Koruna Vysočiny připravila rodinnou hru „Santiniho šifra“

Vydejte se na rodinný výlet na Žďársko do míst spojených s tvorbou architekta Jana Blažeje Santiniho. Nová hra „Santiniho šifra“ nabízí hráčům hledání symbolů, tvarů, písmen nebo čísla, které nám tu zanechali naši předkové. Hrací kartu lze zdarma získat v místních informačních centrech v Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Nedvědici, Žďáře nad Sázavou, Zámku Žďár, Sněžném a Šiklandu a také na pokladně Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo přímo stáhnout z internetu.

Santiniho šifra - korunavysociny.cz


Šifrovačka zavede hráče do Zvole, Bobrové, Obyčtova, Ostrova nad Oslavou, Pohledu a Žďáru nad Sázavou. Fasády kostelů, kamenné sochy nebo lesní zátiší pomůžou k vyluštění sedmadvaceti úkolů a na jejich konci se skrývá vzkaz Santiniho šifry.

K jednotlivým místům lze přicestovat jakýmkoli způsobem – na kole, pěšky, veřejnou dopravou nebo autem. Zúčastnit se může jak jednotlivec, tak skupina. „Úkoly lze splnit i za jeden víkend, je ale lepší si vyhradit pro jeden úkol jeden prázdninový den,“ řekl ředitel Koruny Vysočiny David Štěpánek.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů