Kraj Vysočina odmítl údajné zvýhodnění ICOMu v desetiletém tendru

Souboj dopravců o desetiletou zakázku na dopravní obslužnost Velkomeziříčska a Novoměstska jde do finále. Kraj Vysočina odmítl domněnku jednoho ze zájemců o lukrativní zakázku, že jsou podmínky nastaveny výhodněji pro dosavadního majoritního dopravce na Vysočině Icom transport.

“ Vzhledem k tomu, že jeden z majoritních dopravců v kraji Vysočina má provozní model obnovy vozového parku založený na pravidelné obnově vozového parku po cca 5 letech stáří jednotlivého autobus, uchazeč se domnívá, že uvedeného hodnotící kritérium je v zadávací dokumentaci pouze za účelem ochrany a zvýhodnění tohoto uchazeče v této veřejné zakázce, čímž je porušena zásada rovného zacházení a nediskriminace ve vztahu k dodavatelům dle § 6 odst. 2 zákona o zadávání veřejných zakázek,“ stojí v připomínce zájemce o lukrativní zakázku.

Kraj Vysočina ale odmítá, že by stanovil hodnotící kritéria lukrativní zakázky v rozporu se zákonem či se zásadou zákazu diskriminace a zásadou netransparentnosti.

Současně odmítl, že by stanovením hodnotících kritérií jakkoli zvýhodňoval kteréhokoli dopravce. Kterýkoli dopravce může toto hodnotící kritérium veřejné zakázky naplnit, jedná se pouze o jeho obchodní strategii.

Kritéria hodnocení vyjadřují preference Kraje Vysočina jako zadavatele a dodavatelům nepřísluší hodnotit, zda je určitý rozdíl kvality „natolik zásadní“ či nikoli či aby hodnotil „přiměřenost“ bonifikace.

„Pokud je dopravce toho názoru, že je pro něj výhodnější zavázat se k maximálnímu průměrnému stáří nejvýše 84 měsíců, nechť tak učiní. Pokud je dopravce toho názoru, že je pro něj naopak výhodnější toto kritérium nenaplnit a nabídnout nižší cenu, tak se rozhodne tímto způsobem. Na výše uvedeném není nic nezákonného, diskriminačního (ani negativně ani pozitivně) ani netransparentního,“ vysvětlil zadávací podmínky Kraj Vysočina.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů