Kraj Vysočina testuje elektromobil budoucnosti

Na jaře měl elektromobil Kia Niro druhé generace světovou premiéru, v létě českou premiéru a na podzim se objevil na testování v garáži Krajského úřadu Kraje Vysočina. Automobilku KIA jako výrobce elektromobilu zajímaly praktické zkušenosti krajských zastupitelů a úředníků z každodenního provozu elektromobilu na Vysočině.

Může jít o obrázek autu a silnici

Zvláštností elektromobilu je absence klasické vícestupňové převodovky s řadící pákou, jediný pedál na podlaze slouží k zrychlení i zpomaleni vozu zároveň. Motor elektromobilu Kia Niro může fungovat i jako dynamo a při brzdění dobíjí elektrobaterii vozu. Udávaný dojezd výrobcem je mezi pěti sty až šesti sty kilometry v závislosti na druhu provozu (mimo město/město), rychlodobíjení baterie za necelou hodinu.

Ëlektromobil může sloužit díky funkci V2D i jako powerbanka pro jiné elektrovozidla nebo elektrospotřebiče.

“ Kia Niro je jkediný model na ČR trhu dostupný, ne jen v segmentu ale na trhu vůbec, se třemi zástavbami ekologického pohonu (HEV – hybrid / PHEV – plug-in hybrid / BEV – čistě bateriový elektromobil). Kraj Vysočina testuje čistě bateriový elektromobil,“ uvedla mluvčí automobilky Kia Niro Kateřina Vaňková.

Kia Niro EV je atraktivní už samotným designem, nabízí velký dojezd na baterie. Bude atraktivní především pro rodiny, které chtějí praktický elektromobil. Jeho vysoká pořizovací cena přes milion korun je na podobné cenové hladině jako byly vozy s hybridném pohonem před několika lety. Ćeká se podobný cenový pokles jako u vozidel s hybridním pohonem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů