Krajské koalici chybí pro arénu hlasy ODS a STAN

Rozhodování o podobě Horácké multifunkční arény se blíží do finále! Krajská koalice ve vedení Vysočiny již vyřadila ze svých úvah základní variantu „All Inclusive“, která počítala s krajským příspěvkem ve výši sedmi set milionů korun.

Horácká multifunkční aréna by se po svém dokončení měla stát pilířem sportu na Vysočině. V objektu bude veškeré zázemí pro činnost sportovců počínaje tělocvičnou a konče ubytovnou s několika desítkami lůžek.

O definitivní variantě výstavby Horácké multifunkční aréna rozhodne i výše krajské podpory. Podle informací Občasníku nedisponuje současná koalice v čele s hejtmanem Schrekem dostatkem hlasů, aby samostatně rozhodla o variantě krajské podpory. Ke slovu se tak dostane opozice: trojice hlasů KSČM a deset hlasů hnutí ANO.

Pro jasný výběr krajské varianty chybí hlasy části ODS a hnutí STAN. Mimojihlavští krajští zastupitelé si dávají pozor, aby v rozpočtu zbylo dostatek finančních prostředků i na investice do dalších zimních stadionů. Rekonstrukci zimního stadionu plánují zahájit například v Třebíči nebo ve Velkém Meziříčí.

Zatím ani není jasné, která varianta má politickou podporu v zastupitelstvu města Jihlavy. Město Jihlava počítá s vlastním příspěvkem šest sest milionů korun, ovšem výše krajského příspěvku určí, co se vlastně bude stavět.

Při nasazení úsporných variant dojde k určitému omezení multifunkčnosti Horácké arény včetně omezení výstavby zázemí celého objektu. Současně není jasné, jak se úspory projeví na celkovém provozu objektu.

Kraj Vysočina už nyní počítá s víceletým financováním svého příspěvku rozloženým do konce tohoto funkčního období.

Objednávku návštěvy primátorky Koubové u předsedy vlády Andreje Babiše můžete vidět přímo zde, policie odložila trestní oznámení zastupitele Miroslava Tomance na Duklu Jihlava (více zde) , oficiální zápis z poslední politické bitvy Miroslava Tomance je přímo zde. Kraj Vysočina se přiklání k jedné z úsporných variant (více zde). O plánech Martina Altrichtera na výstavbu soukromého zimního stadionu čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů