Krajský Instagram Vysočiny ohromil soutěžní porotu

Mezi hvězdně zpracované Instagramové účty krajských úřadů patří i ten z Kraje Vysočina. Fotografie jsou pojaty velmi originálně – je libo pohled na krajinu okem dronu, ze hřbetu koně či skrze skleněnou kouli?

Administrátoři si hrají s detaily a kreativitou a na výsledku je to znát – počet followerů krajského instagramu rychle roste a není se čemu divit. Ve stories správci reagují i na zajímavé příspěvky ostatních uživatelů. Využívány jsou i ostantí formáty – jako snad jediný kraj používá Kraj Vysočina formát blogových článků. Samozřejmostí jsou i zajímavá videa. Potěší i vysoká míra interakcí. 

Sociální síť Instagram je pro lákání turistů a návštěvníků doslova jako dělaná. A nejen to. Dokáže stejně jako Facebook fungovat jako plnohodnotný informační kanál, ovšem je mnohem více potřeba dbát na kvalitu fotografií, jednotný styl a vyplatí se investovat čas i peníze do kvalitního grafického zpracování formátu „stories“.

Instagramový profil @vysocinaregion, který spravuje Vysočina Tourism, představuje Vysočinu jako kraj s pestrou nabídkou turistických cílů, nesoustředí se jen na památky a architekturu. Necílí tedy jen na milovníky hradů a zámků, ale i na zájemce o malebnou přírodu, skvělé zážitky či jen běžné výletníky, kteří touží přivézt si ze své cesty neotřelé příběhy zachycené ve fotografiích. Popiskami v češtině i angličtině se snaží oslovit i zahraniční návštěvníky. Nechybí ani propagace regionálních produktů, zábavné kvízy, pobídky ke sdílení a šíření příspěvků tak, aby profil zasáhl co největší počet uživatelů Instagramu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů