Krize krajské koalice: ODS chce Kraj Vysočina zapojit do trestní kauzy „sypače“

sypačVysočinská ODS má vnitrostranické usnesení regionální rady podle kterého má  na Vysočině prosazovat zapojení Kraje Vysočina jako poškozeného v kauze trestního stíhání ex-náměstka Libora Joukla a šéfa krajských cestářů Jana Míky (oba ČSSD).

„Potvrzuji to. Náš předseda klubu Miloš Vystrčil to projedná na nejbližším koaličním jednání. Věřím, že noví členové Rady kraje k tomu zaujmou stanovisko. Byli bychom rádi, kdybychom toto stranické usnesení uměli prosadit,“ prohlásil krajský zastupitel Ota Benc (ODS).

Postoj občanských demokratů je prvním testem koaličního postoje sociálních demokratů k případu ex-náměstka Libora Joukla a jeho stranického kolegy Jana Míky po podzimních krajských volbách. V krajním případě může dojít i k hlubokému rozkolu krajské koalice složené z ČSSD, ANO, ODS a Starostů pro Vysočinu.

První politické reakce rozpačité

V minulém volebním období, kdy ČSSD vládla Vysočině v jednobarevné menšinové vládě, podobné ČSSD odmítala postavení Kraje Vysočina jako poškozeného v trestním stíhání náměstka Joukla s tím, „že škoda nevznikla“.

Vyjádření vysočinského předsedy hnutí ANO poslance Josefa Kotta se nepodařilo získat, podle zaslané SMS je na zahraniční dovolené, jeho zástupkyně Monika Oborná nezvedala mobilní telefon. Ani reakci předsedkyně krajského zastupitelského klubu hnutí ANO nebylo možné získat.

I krajská opozice začala mapovat politickou situaci.

„To jsou zase šrapnely z Občasníku. Vyjádříme se prostřednictvím zastupitelského klubu nebo krajského předsedy Jaromíra Kaliny,“ prohlásil opoziční zastupitel Josef Herbrych (KDU-ČSL).

„Počkám si, jakou taškařici opět sehraje krajská koalice,“ prohlásil lídr krajské opozice Jaromír Kalina (KDU-CSL).

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů