Krize primátorky: Opoziční ČSSD a ANO naléhavě pozvána na radnici

Jen několik dnů před jednáním zastupitelstva města Jihlavy dostala opozice naléhavé pozvání k jednání do kanceláře primátorky Karolíny Koubové. Jednání byla separátní, jeden den ČSSD, další den hnutí ANO. Za ČSSD se jednání účastnil ex-primátor Rudolf Chloupek, za hnutí ANO lídr Radek Popelka a předseda Zdeněk Faltus.

Primátorka Karolína Koubová ani její uskupení Fórum Jihlava nevydaly k jednáním s opozicí žádné oficiální stanovisko. Menšinové koalici primátorky Koubové chybí po odchodu KDU-ČSL jeden hlas k získání většiny v zastupitelstvu.

K jednáním v kanceláři primátorky Koubové neexistují údajně žádné pozvánky ani zápisy o výsledku jednání. Lze pouze spekulovat, že mohlo jít o vyjednávání o toleranci menšinové koalice po odchodu KDU-ČSL z koalice.

Lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina rezignoval na funkci náměstka primátora letos na konci června, jednání o návratu KDU-ČSL do koalice byla neúspěšná. Lidovci v srpnu odešli z koalice.

Uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou až dosud odmítalo veškeré kontakty s hnutím ANO jako s „nedemokratickou stranou“. Hnutí ANO se stalo v Jihlavě vítězem voleb, ovšem koalici sestavilo uskupení Fórum Jihlava.

Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou zablokovalo mimořádné jednání zastupitelstva k „personálním otázkám“ letos v červenci (více zde). Účet za první měsíc činnosti nového právního zástupce města za červenec dosáhl výše půl milionu korun (více zde).

O návrhu koalice na přejmenování parkánu sv. Václava čtěte více přímo zde. Krátce před jednáním zastupitelstva oznámil první náměstek Laštovička změnu vodárenské politiky města (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů