Kuchyňova krize: Nepotřebuji být primátorka, vzkázala Koubová (Fórum)

Politická krize ve vedení krajské metropole Vysočiny pokračuje. Krize odstartovala nečekanou rezignací neuvolněného radního Libora Kuchyni, který je zároveň šéfem hnutí STAN Jihlavsko. V rezignačním dopise Kuchyňa oznámil, že Fórum Jihlava „reálně neexistuje“.

Karolína Koubová – Wikipedie

Fórum Jihlava v politice reprezentuje primátorka Karolína Koubová jako lídryně celého uskupení.

“ Nepotřebuji být primátorka, ale chci mít funkční a zodpovědné město. Proto jsem do toho všeho šla, a proto budu pokračovat dál v boji o to, aby to tak bylo. Jestli budu v roli členky komise, zastupitelky, radní či ve vedení města, se uvidí po volbách, to je na vás,“ prohlásila primátorka Karolína Koubová.

Prohlášení primátorky Koubové naznačuje svahu udržet si své politické postavení v místní politice po rezignaci na mandát krajské zastupitelky. V prosinci Koubová rezignovala na mandát v krajské politice, do krajského zastupitelstva se dostal neuvolněný radní Třebíče Jan Burda (STAN).

Zatím není jasné, jak pokračují námluvy primátorky s jihlavskými Piráty. Plánuje se společná kandidátka pod názvem „Piráti a fórum nezávislých kandidátů“. Sbližování primátorky Koubové s Piráty úspěšně pokračuje.

K rezignaci Kuchyni se vyjádřila i místní ODS, která způsob rezignace zástupce koaličního uskupení pana Libora Kuchyni formou oznámení prostřednictvím médií považuje za velmi nestandardní, zcela nepartnerský a absolutně neprofesionální.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů