Lahůdky hospůdky U lípy: špek, utopenec i nakládaný sýr a pivo Kozlíček

Malá, leč krásná hospůdka ve Zborné na okraji krajské metropole Vysočiny je postavená na dobrém pivu, které hostům čepuje místní hospodský Jaroslav Pulicar.

Hospůdka U lípy v podstatě slouží všem místním jako kulturní stánek a úkryt v létě před sluncem a v zimě před sněhem a zimou. Pro přespolní cyklisty, turisty a další návštěvníky slouží jako infocentrum, kde se zde dozví takřka vše o okolí, zajímavá místa, přírodní úkazy, stezky, počasí a v neposlední řadě občerstvovací stanice při žízni či hladu.

Přimo před hospůdkou je konečná městského autobusu, což umožňuje příznivcům lahodného města vyrazit pryč z velkoměsta za venkovskými cenami.

Hospůdka U Lípy je smluvním podnikem rodinného minipivovaru Kozlíček, který sídlí ve vesničce Horní Dubenky na Javořické vrchovině. Byl založen na přelomu roku 2006. Pivo se v Dubenkách vyrábí klasickým dvourmutovým postupem za dodržování Bavorského zákona o čistotě piva (Reinheitsgebot). Jako výchozí surovina je používán český humnový slad ze sladovny pivovaru Ferdinand v Benešově u Prahy, karamelové a speciální slady jsou dováženy z Bavorské sladovny Weyermann v Bamberku. Na chmelení je používán převážně Žatecký chmel dodávaný společností Bohemia Hop. Za kvalitu vyráběných piv zodpovídá majitel a sládek pivovaru v jedné osobě pan Milan Kozlíček.

Co je ovšem na hospůdce U lípy naprosto unikátní je sortiment teplé a studené kuchyně hospodského stylu. Jídla tu jsou rozdělena do kategorií „Namaž si sám“ a „Připravíme, ohřejeme“.

Hvězdou studené kuchyně je domácí solený špek uzený, který povzbudí hostovu chuť na pivo a zažene malý hlad. Tlačenka s cibulí a octem, za studena i ohřátá klobása jsou osvědčenými chuťovkami místní kuchyně.

V hospodě se dá hrát i kulečník za úžasných deset korun, což je cena snad z minulého století. Hra v kostky, Člověče nezlob se nebo šachy pro intelektuály je povolena.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů