Legislativní háček hudební žádosti městského úředníka Týmy

Městský úředník Jiří Týma by si rád pronajal nejlépe za symbolický poplatek nebytový prostor jako zkušebnu pro hudební skupinu (více zde).  Legislativním háčkem je proměna bytu v domě s pečovatelskou službou na z bytového na nebytový prostor. Opačný postup je celkem častý při vzniku půdních vestaveb jako proměně půdy na bydlení.

Kdyby město Jihlava chtělo žádosti úředníka Týmy vyhovět a proměnit bytový prostor na nebytový, muselo by pravděpodobně dojít k nové kolaudaci celého domu. V nové kolaudaci by se jeden z bytů stal nebytovým prostorem podle představ úředníka Týmy. K nové kolaudační žádosti by se jako účastníci řízení mohli vyjadřovat i další dotčení sousedé.

Po případném ukončení pronájmu nebytového prostoru pro úředníka Týmu by muselo město Jihlava znovu překolaudovat nebytový prostor zpět na bytový prostor.

Anabázi s dvojí kolaudací viditelně nechce nikdo na radnici postupovat. Úředník Týma si může byt pronajmout za obvyklých podmínek. Reciproční nabídka hudebních vystoupení pro město zdarma od úředníka Týmy je už pouhou třešničkou na dortu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů