Lidé z Housing Firstu: Vybydlili městský byt, dostanou další

Projekt „Housing First“ je rychlé zabydlení městských bytů krajského města osobami v bytové nouzi.

Jedné z rodin město Jihlava pronajalo byt bezbarierový byt již v minulosti: konkrétně od od roku 2015 do roku 2017 byl pronajat bezbariérový byt na adrese Zátopkova.

Poté si rodina podala žádost o byt se smluvním nájemným na ulici Škrétova, kam se přestěhovala a kde pobývala do poloviny roku 2018.

Z posledního bytu se rodina vystěhovala až po podáni žádosti Magistrátu města Jihlavy na soudní vyklizení. Oba byty byly po předáni rodinou ve velmi zanedbaném stavu a byla nezbytná rekonstrukce.

Rodina je Magistrátu města Jihlavy dlužná v řádu přes sto tisíc jak za provedené opravy, tak i několikaměsíční nájemné.

Rodina z vybydleného a zadluženého bytu teď dostane nové bydlení od února 2020. Příjem rodinné domácnosti tvoří dva příspěvky na péči, starobní důchod a invalidní důchod. vdovský důchod po úmrtí manžela matky zatím nevyřizovali. Jeden z členů rodiny dále uvedl, že podniká, zprostředkovává práci jiným.

Pohovorem bylo zjištěno, že rodina nevyužívá podpory ani pomoci sociálnIch služeb, s nikým nespolupracuje. Jsou schopni se v péči o členy rodiny vystřídat se sestrou. Se spoluprací s terénními pracovníky však nemá problém.

Setřením v domácnosti a pohovorem bylo prokázáno, že se rodina nachází dlouhodobě v bytové nouzi, potřebuje intenzivní a dlouhodobou podporu a souhlasí s docházením terénního sociálního pracovníka do rodinné domácnosti. Tímto byly splněny podmínky pro vstup do projektu Bydlení především: Testování koncepce Housing First v Jihlavě.

O nastěhování sedmičlenné rodiny do třípokojového bytu čtěte více přímo zde, negativní stanovisko městského právníka čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů