Lídr žďárské Přísahy má stavební spor s městem

Lídr hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou František Partyka vede s místní radnicí dlouhodobý spor o stavební povolení na výstavbu rodinného domu v sousedství Farských humen. Farská humna neboli Farčata jsou oblíbenou volnočasovou zónou, nedávno zde město otevřelo nové atrakce pro děti.

Může jít o obrázek venku

Na pozemek pro zamýšlenou výstavbu rodinného domu Františka Partyky nevede jiná přístupová cesta než přes park Farská humna. Místní radnice odmítá vydat kladné stanovisko k výstavbě Partykova domu.

Na pozemku Partykova domu se už objevila navážka zeminy jako první známka realizace výstavby. A rozběhlo se řízení o dodatečném povolení stavby. Možná nikoliv jen náhodou se na pozemku objevil billboard se jmény členů Rady města Žďáru nad Sázavou.

„Billboard je společným vyjádřením radních města, že chce hájit veřejný zájem nad zájmy partikulárními,“ uvedl starosta města Martin Mrkos (Žďár-Živé město).

Pokud lídr hnutí Přísaha František Partyka nezíská kladné stanovisko města k výstavbě rodinného domku, bude muset odstranit navážku zeminy na úřední výzvu. Jako starosta města by se lídr Přísahy František Partyka jistě postaral o vítězství svých soukromých zájmů nad zájmy veřejnými.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů