Ministerstvo vnitra zjistilo nezákonnosti radních města Velké Meziříčí

Na konci srpna proběhla na radnici ve Velkém Meziříčí kontrola Ministerstva vnitra zaměřená na činnost radních města. Při kontrole bylo zjištěno několik nezákonností:

  • Zápis ze schůze radních města dne 12.8.2020 byl opatřen pouze podpisem místostarosty města Františka Smažila (ANO). Chyběl podpis starosty města Alexadrose Kaminarase. Podpis starosty a místostarosty města (případně jiného člena rady města) má dodat zápisu potřebnou autoritu
  • Zápis ze schůze radních města dne 12.8.2020 nebyl ověřen ve lhůtě sedmi dnů ověřovatelem zápisu. Zákon o obcích výslovně stanoví povinnost ověřit zápis ve lhůtě sedmi dnů.
  • Město Velké Meziříčí porušilo povinnost neprodleně zasílat Ministerstvu vnitra vyhlášky a nařízení vyhlášky a nařízení města

Orgánům města Velké Meziříčí vznikla povinnost odstranit důsledky nezákonného postupu vedení města a zároveň přijmout opatření k zamezení nezákonného jednání.

Město Velké Meziříčí má povinnost projednat kontrolní zprávu Ministerstva vnitra v Radě i Zastupitelstvu města. Patrně se tak stane na jednání Zastupitelstva města na konci října, přesný termín zatím není stanoven s ohledem na nouzový stav země.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů