(VIDEO) Žďár nad Sázavou nepodepíše smlouvu s Krajem Vysočina o veřejné dopravě

Smlouvu s Krajem Vysočina podepsalo už krajské město Jihlava i Třebíč jako druhé největší město Vysočiny. Žďár nad Sázavou zatím nepodepíše.

Radní města Žďáru nad Sázavou budou připomínkovat smlouvu s Krajem Vysočina, samotné schvalování dopravní smlouvy nebude mít ve Žďáře nad Sázavou tak hladký průběh jako v Jihlavě nebo Třebíči. Vedení města Žďáru nad Sázavou nechtělo konkretizovat obsah svých připomínek ke smlouvám VDV. Přitom starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos (STAN) i místostarostka Ludmila Řezníčková (ANO) jsou krajskými zastupiteli. Příspěvěk Žďáru nad Sázavou se při stanoveném poplatku sedmdesát korun za obyvatele dá odhadnout ve výši asi jeden a půl milionu korun ročně.

„Zavedení integrovaného dopravního systému má přinést zlepšení veřejné dopravy pro cestující. Bohužel VDV v této podobě vede v mnoha částech kraje k pravému opaku. Žďár by tak 1,5 milionu korun zaplatil za horší veřejnou dopravu,“ uvedl poslanec a městský radní Radek Zlesák (ANO).

„Vím o více městech a obcích, kde budou problémy se schvalováním smluv na veřejnou dopravu. Na Žďársku to bude prakticky každá druhá obec nebo město,“ naznačil žďárský předseda KDU-ČSL Radek Pátek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů