Místopředsedové Pirátů a ČSSD se potkají v ředitelském konkursu

První ředitelský konkurs vyhlášený Krajem Vysočina slibuje pikantní průběh. V roli předsedy výběrové komise se objeví radní Jan Břížďala (Piráti), v roli uchazečky o ředitelský post bývalá radní Kraje Vysočina Jana Fialová (ČSSD). Jan Břížďala nahradil právě Janu ve funkci radní pro oblast školství.

„Myslím, že to výhoda ani nevýhoda není. Paní Fialová má stejné šance jako ostatní. Výběrová komise bude zvažovat schopnosti paní Fialové stejně jako schopností ostatních. Paní bývalá radní Kraje Vysočina Jana Fialová má znalosti a schopnosti získané ve funkci radní kraje Vysočina pro školství, takže to pro ni výhoda je. Uvidíme, jaké schopnosti budou mít ostatní účastníci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Hejtman Schrek také uvedl, že nebude členem výběrové komise. Předsedou výběrové komise bude místopředseda Pirátů Jan Břížďala, Jana Fialová zase místopředsedkyní ČSSD na Vysočině.

Piráti a ČSSD jsou členy současné koalice ve vedení Kraje Vysočina. O citlivosti tématu ředitelského konkrusu svědčí i vypnutí komentářů na sociální síti ve skupině zaměřené na pro školství na Vysočině. Správcem skupiny je radní Jan Břížďala. Břížďala odešel předčasně i z tiskové konference, školský konkurs v Třebíči komentoval pouze hejtman Schrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů