Na dobu nevládnutí v Počátkách doplácí děti

dítěMěstská rada v Počátkách neumí nebo nechce razantně vládnout. Městu začínají vládnout úředníci: vedoucí kulturního zařízení dokáže zlikvidovat budoucnost dětského aerobiku jednoduše tím, že odmítne podřízenou uvolňovat ze zaměstnání jako dobrovolnou cvičitelku. Dětský aerobic už nikdy nebude, chybí cvičitelka!

Městská rada místo razantního zákroku adresuje vedoucí kulturního zařízení jen zdvořilé prosby. Kulturní zařízení sice město Počátky zřizuje jako svou příspěvkovou organizaci, radní města ale viditelně nechtějí městské organizaci nijak vládnout.

Vedoucí kulturního zařízení tak vládne sama sobě i svým podřízeným. Klid zbraní od vedení města jí dává šanci propouštět obětavou cvičitelku pro údajnou nadbytečnost a přijímat na obdobnou pozici nové zaměstnance. Podobné situace už skončily jinde v republice u soudu. A soud se zastal údajně nadbytečných zaměstnanců.

Nevládnutí městské rady Počátek v kulturním zařízení již brzy poznají zastupitelé v nárůstu výdajů na právní spory. Kulturní zařízení jako městská příspěvková organizace bude potřebovat víc peněz z městské kasy. Přitom na začátku stačilo mít jen pevnou ruku radních jako zřizovatelů příspěvkové organizace. Slabost mocných zaplatí celé město.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů