Na jedné z pelhřimovských základních škol se zřejmě objevila dětská šikana

fbAKTUALIZOVÁNO Rodiče školou povinných dětí v Pelhřimově řeší, jak se postavit k dětské šikaně v jednom z nižších ročníků základní školy v Pelhřimově. Vzhledem k věku dětí nelze uvést bližší informace. Rodičovská schůzka měla naznačit ochotu rodičů problém řešit.

„Byla bych ráda, kdyby se rodiče ozvali a spojili se se mnou. Můžeme to začít řešit,“ řekla opoziční zastupitelka Renáta Marková (Změna pro Pelhřimov).

Stanovisko radního a místostarosty Pelhřimova Josefa Kocha (KDU-ČSL) nebylo možné získat vzhledem k zahraniční služební cestě.

Obětí dětské šikany je obecně dítě, které se jakýmkoliv způsobem odlišuje od očekávaného průměru (nosí brýle, přestěhovalo se, má nadváhu apod.)

„Základní školy přímo jako Kraj Vysočina nezřizujeme,ale metodický jim pomáháme prostřednictvím pedagogicko psychologických poraden,“ uvedla krajská radní pro školství Jana Fialová.

Státem ratifikovaná Úmluva o právech dítěte zaručuje všem dětem v pedagogických zařízeních bezpečný pobyt bez poškozování zdraví a ohrožení života. Šikanování je v řadě případech trestnou činností. Soukromá schůzka rodičů z Pelhřimova hledala odpověď i na to, zda podat trestní oznámení Policii ČR.

Osoba mladší 15 let není trestně odpovědná, ale soud pro mládež jí může uložit podle zákona č. 218/2003 Sb., o soudnictví ve věcech mládeže, některá z následujících doporučení: dohled probačního úředníka, zařazení do teraupetického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu ve střediscích výchovné péče, ochrannou výchovu.

Krajská radní Jana Fialová potvrdila Občasníku (23.1.2016) přijetí podnětu od rodičů z Pelhřimova s tím, že záležitost předává k řešení školským odborníkům.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů