Nagyová (ANO): Jednohlasná nominace do Senátu mě překvapila

Krajský sněm hnutí ANO na Vysočině nominoval do senátních voleb Janu Nagyovou, dříve Mayerovou, spoluobžalovanou s předsedou hnutí ANO A. Babišem v kauze „Čapí hnízdo“.

Senátní volby na Jihlavsku dostaly v politickém slangu označení „souboj Titánů“ podle známého příběhu Persea a Andromedy z antické literatury.

Už známými kandidáty pro senátní volby jsou dosavadní senátor a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a lidový milicionář Josef Pavlík (KSČM).

Kde se vzal nápad kandidovat do Senátu?
Tento nápad nebyl z mé hlavy. S ohledem na situaci v které jsem se poslední roky nacházela a stále se nacházím, bych si tuto úvahu sama od sebe nedovolila. Nominace však vzešla od členů oblastní organizace Jihlava a velice mile mně překvapila. S ohledem na okolnosti jsem si vzala delší čas na rozmyšlenou.

Jsem si moc dobře vědoma že to bude mimořádně náročné období – časově i emočně.

Po detailní úvaze jsem nominaci přijala mimo jiné i proto, že jsem pochopila že moje stažení se  (co jsem považovala v daný moment za jediné správné řešení) nakonec neochránilo ani mne, ani mé nejbližší před negativními dopady na osobní i pracovní život. A jelikož konec celé kauzy je v nedohlednu, navzdory tomu, že jsem přesvědčena že jsem postupovala správně,  dle pravidel platných v dané době a žádný trestný čin se nestal,  tak jsem se rozhodla nabídku přijmout a do politiky se vrátit. 

Kauza „Čapí hnízdo“, kde jste obviněná spolu s A. Babišem míří k soudu. Kdy čekáte prvoinstanční rozsudek?
S ohledem na vývoj událostí v této kauze už nic konkrétního nečekám. Doufám, však, že to bude do konce tohoto roku.

Využijete práva obviněných před soudem nevypovídat nebo počítáte s aktivní obhajobou?
Jak již jsem zmínila, jelikož  jsem  100% přesvědčena, že vše co jsem dělala bylo v souladu s platnými pravidly a že nic špatného jsem neudělala, tak ano – mám v plánu se aktivně hájit. A to jak osobně, tak prostřednictvím právního zástupce. 

Jak vidíte svou pozici pro komunální volby v Jihlavě? Máte zájem o politický návrat?
Jihlava je město kde již léta žiju, plánuji žít i nadále a proto bych se ráda aktivněji podílela na jejím dalším rozvoji. Konkrétní podoba mého zapojení však bude  záležet na výsledku voleb a povolebním uspořádání. Teď je tudíž dost předčasné mluvit o návratu.

Jak si vysvětlujete stoprocentní podporu Vaší kandidatury do Senátu od krajského sněmu hnutí ANO?
Nesmírně si této podpory vážím a velice mně dojala. O to víc, že přišla od lidí, kteří samozřejmě znají jak kauzu Čapí hnízdo, tak i mne osobně,  moje názory a moji práci. A proč byla stoprocentní, to se musíte zeptat lidí. Nerada bych si něco domýšlela.

Jak se chystáte na senátní kampaň? Kdy začnete s kampaní? Počítáte s podporou A. Babiše?
Je to velice čerstvé. V podstatě za den oficiální nominace se dá považovat pátek třináctého května. Teď bude důležitá reakce předsednictva. Senát je celostátní orgán  a tudíž předsednictvo může mít jiný názor nato, kdo je vhodný kandidát pro senátní volby. V příštích týdnech se bude formovat vše konkrétněji.

Co říkáte na politiku a události jara 2022 v Česku i ve světě?
Vše kolem nás se rychle mění a málokdo je nato připravený. Covidem to teprve začalo.  Nikdy bych nevěřila, že ve 21. prvním století ještě zažiju válku „za humny“.  Chování Ruska, resp. současného ruského vedení na Ukrajině je pro mě naprosto nepřijatelné. Úžasná je  vlna solidarity na pomoc uprchlíkům, která se u nás po začátku války zvedla. Je potřeba mít ale stále na paměti, že ty nejhorší důsledky všeho co se dělo a děje nás v Česku teprve čekají. Začleňování několika stovek tisíc uprchlíků do běžného života naší společnosti, dopady rostoucích cen energií a s tím související inflace, to všechno začíná vytvářet obrovskou zátěž  a  ovlivňovat život každého z nás.  Je třeba zajistit, aby tato zátěž byla rovnoměrně rozdělena a nedoplatili na ní Ti nejchudší a nejzranitelnější. Troufám si říct, že se jedná o jeden z nejtěžších úkolů, kterým od založení ČR čelíme. K jeho úspěšnému vyřešení bude potřebná vůle spolupracovat napříč celým politickým spektrem a hledat společně dlouhodobě udržitelný model fungování, a to jak na celostátní, tak i krajské a místní úrovni. A vzájemně si naslouchat.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů