Nevinni! Joukl s Míkou pravomocně zproštěni obvinění za sypače

Ex-náměstek hejtmana Libor Joukl a ředitel Krajské správy údržby silnic Jan Míka jsou definitivně zproštěni všech obvinění v kauze nákupu vozidel zimní údržby.

“ Dne 16.1.2019 Krajský soud v Brně rozhodl ve věci tak, že potvrdil rozhodnutí Okresního soudu v Jihlavě. Rozhodnutí je pravomocné a řízení je Krajského soudu v Brně ukončeno,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Angyalossy.

Celý případ začal na jaře před deseti lety, kdy Krajská správa a údržba silnic (KSÚSV) pod vedením nového ředitele Jana Míky vypsala výběrové řízení na nákup osmadvaceti nových vozidel zimní údržby. To byla do té doby nevídaná zakázka, silničáři kupovali ročně jedno až dvě nová auta pro údržbu silnic.

Do přípravy výběrového řízení pak zasáhl ex-náměstek Joukl a změnil původní diskriminační podmínku vzduchem chlazeného motoru. Tuto podmínku mohl splnit jen jediný výrobce automobilů. Ovšem změnou zadávacích podmínek mělo dojít k předražení celé zakázky o více než třicet milionů korun.

Státní zástupce žádal pro ex-náměstka Joukla a ředitele Míku až sedmiletý trest odnětí svobodu a finanční tresty.

Informaci o zprošťujícím verdiktu potvrdil i hejtman Běhounek. „Vím o tom a nebudu to blíže komentovat. Vždy jsem to považoval za vykonstruovanou kauzu,“ řekl Běhounek.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů