Novým elektromobilem Kraje Vysočina bude Kia Niro

Kraj Vysočina podepsal smlouvu na dodávku elektromobilu Kia Niro. „Rada Kraje Vysočina schválila na konci května znění žádosti o podporu do výzvy Ekomobilita, z níž mohou kraje, obce a některé další typy žadatelů získat dotaci na nákup nových elektromobilů nebo automobilů s vodíkovým pohonem a doplňkově také na pořízení chytrých neveřejných dobíjecích stanic pro dobíjení elektricky poháněných vozidel. Krajské zastupitelstvo tomuto projektu dalo zelenou, když schválilo finanční prostředky na jeho předfinancování,“ informovala náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Předmětem krajského projektu je částečná obnova vozového parku pro potřeby zajištění pracovní mobility zaměstnanců Kraje Vysočina a rozvoj infrastruktury pro vozidla na alternativní paliva. Nově pořízený elektromobil nahradí stávající starší vozidlo s benzinovým pohonem, do jehož údržby a oprav již není efektivní investovat.

Na pořízení elektromobilu náhradou za stávající vozidlo na fosilní paliva může Kraj Vysočina získat podporu ve výši až 360 000 Kč, na chytrou neveřejnou dobíjecí stanici pak maximálně 40 000 Kč a současně maximálně 50 % celkových pořizovacích nákladů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů