Obnova kruháče ve Velkém Meziříčí se začíná projektovat, Velká Bíteš se soutěží

fbDvě problematické křižovatky na Velkobítešsku a Velkomeziříčsku mají naději na zlepšení dopravní situace. Na Velkobítešsku jde do stadia realizace křížovatka „Na Valech“.  Stávající příčná křižovatka bude nahrazena kruhovým objezdem i s vybudováním chodníku. „Je to nejsložitější křižovatka ve Velké Bíteši na příjezdu od dálnice a od Tišnova,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Složitější je budoucnost provizorního kruhového objezdu ve Velkém Meziříčí. „Není jasné, zda budou evropské dotace. Ani není jasný přístup Státního fondu dopravní infrastruktury,“ prohlásil hejtman Běhounek. Kraj Vysočina nemá k dispozici finanční prostředky na realizaci kruhového objezdu. Doba přípravy může být i pět let.

Zkušební provoz měl trvat rok

Křižovatka ulic Hornoměřská a Třebíčská byla až do léta 2014 klasickům „téčkem“. Řidičům kteří přijížděli od Třebíče dělalo problém odbočení doleva směrem na Brno. Na vině byl především silný provoz ve směru od Jihlavy na Brno. Kousek za provizorním kruhovým objezdem je světelná křižovatka. Provizorní kruhový objezd působí starosti méně zkušeným řidičům kamionů, zvláště pokud si při průjezdu málo nadjedou.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů