Odhlasovaný vodárenský dodatek městské smlouvy radní zrušili

stůlHned tři náměstci jihlavského primátora budou členy pracovní skupiny na řešení smluvního dodatku mezi jihlavskou radnicí a městskou vodárenskou společností JVAK. Pro nejbližší spolupracovníky primátora Rudolfa Chloupka to je další starost a časový problém v už tak beznadějně zaplněném pracovním diáři.

Už loni v prosinci šel do Rady města dodatek vodárenské smlouvy a byl schválen. Pak nastal obvyklý pracovní shon, aby se všechno stihlo podepsat ještě před Silvestrem. Po Novém roce se začalo spěchat opačným směrem: aby se nic nepodepsalo. Vedoucí odboru správy realit jihlavské radnice dokonce navštívila primátora Chloupka na dovolené. Nepodepsalo se.

Lednová Rada města Jihlavy pak své prosincové rozhodnutí zcela zrušila. Asi shodou okolností šel na stejné jednání Rady města i návrh na ukončení spolupráce s právní kanceláří, která vede ve jménu města právní bitvu o vydání vodárenského majetku.

fbChuť na vodárenské příměří a dohodu se současným provozovatelem roste i díky „jednání Rudy s Romanem“, jak se říká rozhovorům primátora města s předsedou Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Trojice náměstků teď dostane starost navíc: přepracovat úředně vypracovaný dodatek a dohodnout se na správném znění. Rezort správy realit má na starosti ODS a vládne mu bývalý primátor Jaroslav Vymazal.

Politické strany radniční koalice nijak nekomentují pozoruhodné veletoče vodárenské politiky města. Úředníci města dokážou svým jednáním ovlivňovat politiky v jejich rozhodování. A tím určovat směr rozhodování politiků o budoucnosti města.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů