Opakovanou volbu krajského šéfa pirátů vyhrál Kněžík, opět námitka regulérnosti

Volba předsedy krajského sdružení České pirátské strany Vysočina ukazuje problémy s online volbou. Tentokrát vyhrál protikandidát dosavadního předsedy Jana Pošváře Pavel Kněžík o dva hlasy. Spory kolem postu předsedy vysočinských pirátů rozdělují členskou základnu na dva tábory příznivců Jana Pošváře a Pavla Kněžínka.

Výsledek voleb prakticky okamžitě napadl jeden z členů pirátské strany, který svým hlasem mohl roz¨hodnout o výsledku volby.

“ Snažil jsem se přihlásit včas před koncem hlasování, ale nedařilo se mi přihlásit se a ani resetovat heslo, protože mi nefungoval přiložený link (zkoušel jsem to vícekrát). Až v poslední minutě se to rozchodilo, ale to už jsem nestíhal,“ popsal své starosti s hlasovacím systémem.

Předchozí listopadová volba nebyla nakonec uznána za platnou, odevzdaných hlasů bylo více než hlasujících. O jeden hlas tehdy vyhrál bývalý poslanec Jan Pošvář.

Nově zvolený krajský předseda pirátů na Vysočině Pavel Kněžík je členem České pirátské strany necelé tři roky. Pomáhal spoluzaložit
 Místní sdružení Pelhřimovsko. Pracuje jako systémový Systémový administrátor a správce sítě ve firmě Spojené kartáčovny a.s.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů