Třešť půjčila dvě stě tisíc na investici do výtahu zdravotního střediska

Zastupitelstvo města Třeště poslalo bezúročnou finanční výpomoc místní soukromé zdravotní poliklinice na investici do výtahu. Poliklinika má půjčku vrátit ve splátkách během příštích dvou letech. Na poliklinice působí dva z členů Zastupitelstva v zaměstnaneckém poměru.

Už na Radě města se rozvinula kolem žádosti třešťské polikliniky velká diskuse. Poliklinika původně žádala o stopadesáti tisícovou dotaci. Poliklinika svou žádost změnila na žádost o půjčku (bezúročnou finanční výpomoc).

„Mám doma podobný případ: Potřebuju vyměnit topení nemám na to. Půjčí mi město?,“ zeptal se v rozpravě třešťský zastupitel.

¨Na prvním místě je zdraví. Možná ten výtah budeme také brzy potřebovat,“ podotkl v rozpravě jiný zastupitel.

„Na poliklinice jsou v nájmu komerční subjekty, tak ať jim zvednou nájem,“ zazněl jiný názor.

„Na zámku v Třešti je také výtah, když požádá Akademie věd (majitel prostor) o půjčku, tak jim taky dáme? Žádosti o bezúročné půjčky se mohou rozšířit, že je budou chtít všichni,“ ptal se jiný zastupitel.

Jednatelka třešťské polikliniky překvapila třešťské radní, když splátky navrhované na šest až sedm let nabídla splatit do dvou let.  Výtah na poliklinice je z roku 1975, měl by projít kompletní rekonstrukcí se zvětšením kabiny.

„Částku, kterou máme, bychom měli investovat do okolních pozemků, aby tam vznikla parkovací místa,“ zazněl další návrh v diskusi.

„Až nám poliklinika finanční prostředky vrátí, můžeme je investovat do parkovacích míst,“ odpověděl starosta Vladislav Hynk.

Pokud by poliklinika požádala o půjčku banku, rozhodně by nebyla podle starosty Hynka bezúročná. „Úrok by byl kolem pěti procent, poliklinika nás nebude žádat o komerční úvěr, to by mohla požádat jakýkoliv finanční subjekt,“ dodal starosta Hynk.

Zastupitelé schválili dvanácti hlasy návratnou bezúročnou finanční výpomoc zajištěnou zástavním právem k nemovitosti na na částku dvou set tisíc korun se splatností do konce roku 2017.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů