Optimismus na úzkokolejce zůstává i po schůzi věřitelů

Věřitelé jindřichohradecké úzkokolejky se sešli v budově českobudějovického soudu, aby rozhodli o dalším osudu úzkokolejné dráhy. Jednání trvalo více než osm hodin a přinesla objasnění stavu i nastavení dalšího jak časového, tak technického řešení.


„Podpora věřitelů projektu reorganizace a tím obnovení provozu stále existuje. Což je dobré,“ řekl jindřichohradecký místostarosta Bohumil Komínek.

Jindřichohradecký místostarosta působí v dozorčí radě místní úzkokolejné dráhy jako zástupce měst a obcí podél trati úzkokolejky. Dobrovolný svazek obcí Úzkokolejka v čele se starostou Jindřichova Hradce Michalem Kozárem by se měl stát partnerem úzkokolejky a starat se o dopravní infrastrukturu.

„Bude teď důležité vše připravit rychleji. Věřím, že AK Žižlavský a pan Kysela jsou na tuto situaci připraveni. Z pohledu obcí by bylo dobré mít na reorganizaci více času, ale ten čas se nedostal. Tlak na tento projekt je od samého začátku, takže není to nic nového, co bych vnímal negativně. Udělalo se mnoho dobré práce, aby se úzkokolejka znovu rozjela. Je v této reorganizaci již zastoupeno mnoho institucí, společností a dalších lidí, kteří dělají maximum,“ prohlásil místostarosta Komínek.

Důležitý je podle místostarosty Komínka rychlý postup.Už v prvním červnovém týdnu jsou naplánována další jednání, která by měla přinést nový pohled na současnou situaci.

„Jediné úskalí co vidím já , je že se blíží dovolenkový čas (měsíce červenec a srpen) a v těchto měsících je vždy pomalejší komunikace a přijímají se pomaleji i zásadní rozhodnutí,“ řekl Komínek. Přes všechna úskalí, které jednotlivé kroky v řešení rozjezdu úzkokolejky přináší, místostarosta Komínek stále věřím, že se povede v červnu v nějakém, byť omezeném, režimu na tratě vyjet.

Vyjádření starosty Jindřichova Hradce Michala Kozára, autora reorganizačního plánu Jana Kysely, dopravce Alberta Fikáčka (Gepard Express) a dalších doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

O přerušení řízení Drážního úřadu čtěte více (přímo zde), vyjádření dopravce Gepard Express zde.

Na konci května má schůze věřitelů zadlužené úzkokolejky jednat o dalším postupu. Úzkokolejka má soudu doložit, z čeho zaplatí červnové výplaty zaměstnancům (více zde). Společnost Swietelsky věří, že trať bude provozuschopná (více zde).

Záchranný plán dostal přezdívku „perpetum mobile“ (více zde), Vysočina i Jihočeský kraj už objednaly letní provoz (více zde). Úzkokolejka začala nabírat zaměstnance (více zde). Drážní úřad přerušil řízení o vydání povolení pro veřejnou přepravu cestujících (více zde). Podrobnosti o oživování úzkokolejky najdete na odkazech přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů