Pacht ž´ďárské polikliniky: Jeden a půl bodu hodnocení a statisícový roční rozdíl nájemného

Výběr nejlepší nabídky na pronájem oddělení rehabilitace žďárské polikliniky míří do finále! Žďárští zastupitelé vedou bouřlivé diskuse o výsledku výběru nájemce rehabilitačního oddělení místní polikliniky. I když není znám oficiální výsledek, o jeden a půl bodu údajně vyhrála druhá nabídka v pořadí. Údajně nejde o místní firmu. Výběr této nabídky znamená roční ztrátu na nájemném kolem čtyř set tisíc korun. Vítězná nabídka žďárské firmy je totiž právě o tuto částku vyšší.

Samotná činnost poradenské firmy 4E consulting pak město stála přes tři sta tisíc korun, hodinová sazba za konzultaci je ve výši dvou tisíc korun.

Poliklinika Žďár nad Sázavou

„Zadání a průběh pachtu nesou známky deficitu zdravého selského rozumu. Proč to dělat jednoduše když to jde složitě? Proč v řádech několika měsíců, když to může trvat více než rok? Ztráta za půl roku protahování je cca milion korun, skládající se z dalšího prodělku oddělení rehabilitace (2019 minus 496.059Kč; 2020 minus 562.164Kč; 2021 minus?), ztráty
ušlého nájmu (podíl z nejvyšší nabídky 1.080.000Kč) a navýšení odměn spolupracující společnosti 4E consulting s.r.o.,“ napsal zastupitelům Radek Černý (ODS).

Zastupitel Černý je jednatelem firmy, která předložila nejlepší finanční nabídku, ovšem po bodovém hodnocení ztratila původní desetibodový náskok a ve finále prohrála o jeden a půl bodu. Černému vadí, že výsledky bodové ohodnocení, včetně korekcí, jsou uvedeny bez jakéhokoli odůvodnění!

Od hodnotící komise Černý jako projektový manažer obdržel pouhých pět bodů z deseti možných s odůvodněním, že „žádné mé dosavadní zkušenosti nepřesvědčily hodnotící komisi o tom, že bych měl odborné kompetence nezbytné pro vedení provozu rehabilitace“.

Způsob bodového hodnocení nabídek už nyní před definitivním rozhodnutím radních města způsobuje nárůst politického napětí. Zastupitelé a především radní města zvažují transparentnost a důvěryhodnost metody „Best value aproaching“, která ve finále přinese do městské kasy méně peněz než nejlepší finanční nabídka žďárské firmy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů