Penny dál hledá lokalitu pro logistické centrum na Vysočině

Královská nabídka společnosti Penny pro obec Velký Beranov nezabrala, obyvatelé odmítli spolupráci na výstavbě nového logistického centra. Penny má v současné době pět logistických center, a to v Radonicích u Prahy, Jirnech u Prahy, v Dobřanech u Plzně, u Lipníku nad Bečvou a Mstěticích.

Pro šesté logistické centrum chce Penny dál hledat vhodnou lokalitu a to i v Kraji Vysočina. „Neustále se rozrůstáme a v letošním roce otevřeme naši čtyřstou prodejnu. Když se podíváte na rozložení našich center po republice, vidíte, že Vysočina je místem, kde nám sklad z hlediska logistiky chybí. Plánujeme z něj zásobovat naše prodejny v okolí tak, abychom našim zákazníkům nabízeli nejčerstvější produkty. Pro nás je v případě Velkého Beranova důležitá blízkost dálnice D1, k níž je také situováno. Nový obchvat pak vyloučil nákladní dopravu z obce a umožní zásobovat prodejny směrem na Jihlavu a na jižní Moravu bez toho, aby doprava obyvatele sebemenším způsobem obtěžovala,“ popisuje Tomáš Kubza, vedoucí logistiky společnosti PENNY. K záměru výstavby se obyvatelé Velkého Beranova postavili negativně, jednání o spolupráci s Penny nebudou pokračovat.

Logistický areál zabere zhruba třicet tisíc metrů čtverečních a dává práci asi dvěma stovkám zaměstnanců. Za souhlas s výstavbou na katastru obce měl Velký Beranov získat jednorázový příspěvek osmi milionů korun na projekty, o nichž by si rozhodla sama obec a její obyvatelé. Dále by to znamenalo každoroční příspěvky místním sdružením, spolkům a sportovním klubům, například pro dobrovolné hasiče i TJ Velký Beranov ve výši dvou set tisíc korun ročně.

Každoročně by Penny přispívalo do obecního rozpočtu platbou daně z nemovitosti ve výši přes půl milionu korun.

„Výsledek referenda ve Velkém Beranově plně respektujeme.
I nadále trvá náš zájem o výstavbu logistického centra v oblasti Vysočiny. Máme vytipováno několik dalších lokalit a předpokládáme že v následujících týdnech zahájíme s dotčenými obcemi jednání o budoucí spolupráci a možnostech výstavby v jejich katastru,“ uvedl mluvčí Penny Tomáš Kubík. Konkrétní lokalitu nebo region Vysočiny ale mluvčí firmy nechtěl specifikovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů