Peterková (ODS) má vysoké šance kandidovat na starostku Velkého Meziříčí

Novou tváří velkomeziříčské politiky je Zdeňka Peterková. V podzimních stranických volbách se stala místopředsedkyní místní ODS s vysokými šancemi na post lídryně občanských demokratů v podzimních komunálních volbách.

Město Velké Meziříčí - Činnost odboru

Zdeňka Peterková je dlouholetou úřednicí místní radnice a právě znalost prostředí místní radnice je vysokou předností v pro kandidaturu na starostku Velkého Meziříčí.

Spolu se stranickým předsedou Hrabálkem a radním Rapušákem tvoří silný tým pro místní volby. V podzimních stranických volbách sesadil podnikatel Tomáš Hrabálek dosavadního předsedu velkomeziříčské ODS Petra Veličku a nastolil nový směr místní politiky ODS.

Prvním viditelným výsledkem tandemu Hrabálek-Peterková je návrat radního Tomáše Rapušáka do řad ODS. Stranický sněm místní ODS bude rozhodovat o pozici lídra na konci jara. Šance Hrabálka i Peterkové jsou zhruba vyrovnané, ze strany předsedy Hrabálka je cítit určitá galantnost a vstřícnost k ambicím Zdeny Peterkové být lídryní ODS do místních voleb.

Úřednice Zdena Peterková jako místopředsedkyně občanských demokratů má šanci být silnou vyzyvatelkou současnému starostovi Alexandrosovi Kaminarasovi v souboji o křeslo starostky města. Nečekaným úmrtím dlouholetého místopředsedy ODS Velké Meziříčí Jiřího Michlíčka přišel starosta Kaminaras (Společně VM) o důležitého spojence.

Důležitý bude i vnitrostranický souboj ambicí Peterkové s dosavadním šéfem zastupitelského klubu ODS na místní radnici Petrem Veličkou. Velička loni přišel o křeslo stranického předsedy místní buňky ODS, v prosinci rezignoval na křeslo radního města. Důvodem mohl být nesouhlas s dosavadní politikou starosty města Alexandrosem Kaminarasem.

Nový předseda místní buňky ODS Tomáš Hrabálek spolu s radním Tomášem Rapušákem vyjednávají s dalšími politickými stranami o kultivaci místní politické scény. Dojednává se i půdorys možné příští koalice na základě očekávaných volebních výsledků.

Úspěch Zdeny Peterkové ve stranických primárkách by mohl znamenat v případě volebního úspěchu ODS i křeslo starostky města. Předvolební aktivita Hrabálka s Rapušákem tomu napomáhá.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů