Pivo na Babišově mítinku v Jihlavě může být problém pro voliče

Vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství může být problém pro předvolební mítink Andreje Babiše v Jihlavě. Především voliči si musí dávat dobrý pozor, jestli pijí pivo na soukromém pozemku nebo na ulici.

Ulice v těsném sousedství místa konání mítinku spadá pod zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Bdělost strážců zákona se dá očekávat, nad dodržováním protialkoholní vyhlášky budou bdít i odpůrci hnutí ANO jako pověstní strážci morálky a dobrých mravů.

Pivo načepované od hnutí ANO tak musí voliči zkonzumovat přímo na místě konání akce. Pokud vyjdou s pivem do veřejného prostoru, může zasáhnout strážce zákona a řešit konzumaci piva na veřejnosti jako porušení protialkoholní vyhlášky města.

Výjimku může udělit primátorka města, ale není jasné, zda-li o tuto výjimku hnutí ANO požádalo. A zda-li bylo žádosti o povolení výjimky v konzumaci piva kladně vyhověno ze strany primátorky Statutárního města Jihlavy.

„Nevím, zjistím,“ stručně konstatovala kandiátka do Senátu Jana Nagyová.

Hnutí ANO už pivo na mítinku voličům slíbilo na předvolebním plakátu, samotnou konzumaci piva na veřejnosti ale mohou pokutovat městští strážníci buď jen domluvou nebo pokutou tisíc korun. Případně patnáct tisíc korun ve správním řízení.

Samotné místo konání mítinku v centru Jihlavy je neobvyklé, jde v podstatě o parkoviště, které si celé hodlá pronajmout hnutí ANO pro svůj mítink. Samotné parkoviště je soukromým pozemkem dle litery protialkoholní vyhlášky. Ulice před soukromým parkovištěm už spadá do výjimky z konzumace alkoholu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů