Pivovary vedou mezinárodní bitvu o ochrannou známku „Kamenická“

Nejvyšší správní soud zrušil zamítavý soudní verdikt ve sporu Pivovaru Kamenice nad Lipou a bulharského pivního gigantu „Kamenitza“ o registraci ochranné značky „Kamenická“.

Městský soud v Praze je nyní povinen posoudit, zda a z jakého důvodu jsou některé z prvků porovnávaných označení „Kamenická“ a „Kamenitza“ dominantní. Poté bude na základě závěru o případné dominantnosti některého z prvků povinen provést posouzení podobnosti porovnávaných označení z jednotlivých hledisek.

Pokud soud dospěje k závěru, že dominantní jsou slovní prvky, může vycházet z výše uvedených závěrů o fonetické a sémantické podobnosti.

PIVNI ERTIKETA KAMENICE | Aukro

Při svém novém posouzení se zaměří i na starší slovní ochrannou známku „KAMENITZA“, obzvláště v části posouzení věnující se vizuální podobnosti. Na závěr bude povinen vyhodnotit nebezpečí záměny, a to mimo jiné s ohledem na kompenzační princip. Dále bude povinen se znovu zabývat kompenzačním principem.

Kamenitza ( bulharsky Каменица ) je jedna z nejprodávanějších bulharských pivních značek spolu s Heineken a Astika. Byla založena v roce 1881 a v současné době ji vlastní nadnárodní společnost Molson Coors . Pivovar nabízí širokou škálu ležáků a tmavých piv. Jeho slogan je „Mazhete znayat zashto“, což v překladu znamená „Muži vědí proč“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů