Pokračování zabydlování bezdomovců „Housing First“ podporují jen Piráti a Fórum

Další pokračování projektu rychlého ukončování bezdomovectví „Housing First“ je v Jihlavě politický problém. Proti jsou snad všech politické strany napříč politickým spektrem. Pro jsou pouze Piráti a Fórum Jihlava vedení primátorkou Karolínou Koubovou.

„Osobně mám problém podpořit projekt Housing First zejména z důvodu absence objektivního a profesionálního testování tohoto projektu v Jihlavě,“ uvedl náměstek primátorky Vít Zeman (TOP09).

Podle Zemana je nutné mnohem pečlivěji volit lokality zcela mimo centrum, mnohem lépe připravit skupiny pečovatelů a vychovatelů.

„Myslím, že je tato podpora řešena ve špatný čas a na špatném místě bez adekvátní spoluúčasti ze strany sociálních služeb a celkové koncepce sociální politiky,“ dodal Zeman.

Předmětem projektu „Housing First“ je aplikace principu Housing First (Bydlení především) formou zajištění standardního bydlení pro dvanáct domácností žijících na území statutárního města Jihlavy, které nyní využívají substandardního (ubytovny), nejistého či nevyhovujícího bydlení nebo žijí bez střechy, s cílem ukončení jejich bytové nouze či bezdomovectví a vytvoření podmínek pro pozitivní změny v dalších oblastech jejich života, ověření daného principu v praxi a vyhodnocení podmínek pro jeho další rozšíření.

Radní pro oblast sociálních věcí Daniel Škarka už navrhl dalších šest bytů pro další pokračování projektu Housing First. Jeho návrh vyvolal negativní reakce ze strany úředníků Magistrátu (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů