Policii se nelíbilo úmyslné vypnutí semaforů ve Velkém Meziříčí

Město Velké Meziříčí úmyslně vypnulo semafory na jedné z místních křižovatek ve snaze zvýšit plynulost dopravy ve městě.

To se ale nelíbilo dopravnímu inspektorátu Policie ČR, který k úmyslnému vypnutí semaforů nedal kladné stanovisko. Město Velké Meziříčí o postoji Policie ČR informovalo na sociálních sítích.

Policie ČR na dotaz Občasníku poskytla následující vysvětlení:

“ Počátkem minulého týdne jsme byli informováni o nefunkčnosti světelného signalizačního zařízení ve Velkém Meziříčí. V době nefunkční světelné signalizace se provoz v uvedeném místě řídil stanoveným dopravním značením. Dle zjištěných skutečností bylo světelné signalizační zařízení nefunkční z důvodu technického problému. Semafory byly znovu uvedeny do provozu po odstranění technické závady,“ uvedla mluvčí Stanislava Rázlová.

Obyvatelé města stále častěji vyslovují zoufalé prosby o možnosti využívat dálnici D1 mezi sjezdy 141 a 146 jako obchvatu města. Zrušení dálničního poplatku za použití dálnice jako alternativní dopravní trasy mělo ve volebním programu i hnutí ANO vedené místostarostou města Františkem Smažilem. Použití dálnice D1 bez poplatku jako obchvatu města je možné například v nedalekém Brně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů