Politická popularita a plánování vánočních radovánek

Těžká doba nouzového stavu země nebrání politikům ve Velkém Meziříčí chystat miliónový nákup kluziště a připravovat vánoční radovánky na místním náměstí.

Populatiru potřebují místní politici jako sůl : místo zpoplatněného vjezdu na náměstí bude zavedeno placené parkování nejen na náměstí, ale i v širším centru města.

A tak se koalice pod vedením starosty Kaminarase (Společně VM) a místostarosty Smažila (ANO) usilovně snaží získat ztracenou popularitu nákupem miliónového kluziště a vánočního programu.

Začíná těžká doba. Veřejné rozpočty měst a obcí se ocitnou pod tlakem nouzových opatření proti nákaze COVID-19, vládní opatření mají zabránit většímu shromažďování lidí. Pro vánoční trhy a radovánky na kluzištích není vhodná doba. Letošní Vánoce budou zřejmě bez vánočních trhů a oslav Silvestra na náměstích.

Zásada péče řádného hospodáře žádá od zastupitelů rozumný přístup k plánům prohýřit veřejné peníze za pořádání vánočních oslav. I novoroční ohňostroje nejsou dobrým nápadem. Každé větší shromažďování osob napomáhá šíření nákazy COVID-19 a prodlužuje dobu nouzového stavu země.

Radní města Velkého Meziříčí považují miliónový nákup za očividně dobrý nápad, který je potřeba rychle uskutečnit, dokud má město dostatek finančních prostředků v rezervních fondech. Přichází doba úsporných opatření, která se projevuje úspornými opatřeními v podobě škrtů v rozpočtech měst a obcí.

Hlasování zastupitelů města Velké Meziříčí ukáže přístup jednotlivých zastupitelů města k nákupu miliónového kluziště i k nutnosti aplikovat úsporná opatření.

Že bude kluziště umístěné na náměstí hned vedle restaurace v pronájmu starostova bratra je pouze drobný detail, který ukazuje na možnou veřejnou podporu soukromého podnikání starostova bratra z peněz města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů