„Pozor na ODS,“ varuje transparent z Pelhřimova

Na soukromém pozemku v Pelhřimově se objevil transparent s výrokem vůči starostovi města Ladislavu Medovi.

Podle informací Občasníku majitel pozemku neuspěl na pelhřimovské radnici s žádostí o odstranění vzrostlých stromů ze sousedního městského pozemku.

Odstranění stromů z městského pozemku ale nenašlo odpovídající oporu v zákoně. Ze zhruba dvacítky stromů bude možné odstranit jen čtyří. Zastínění pozemku majitele transparentu před slunečními paprsky tak bude zřejmě pokračovat.

K fotografii transparentu a možné trestně právní odpovědnosti se na dotaz Občasníku vyjádřila i Policie České republiky:

“ Fotografie sama od sebe nenaplňuje znaky protiprávního jednání,  ale bez širších souvislostí se posoudit nedá.  Takže nelze jednoznačně odpovědět,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Transparent ale bude mít dohru v občansko-právní rovině. Starosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS) už zahájil příslušné první kroky.

„Poslal jsem žádost o odstranění plakátu, na odstranění plakátu je určitý čas. Pak se bude pokračovat dál,“ uvedl starosta Pelhřimova Ladislav Med.

Odpovídající kroky zvažuje i Občanská demokratická strana.“ Neznám pozadí kauzy, ale způsob řešení ze strany dotyčného občana považuji za mezí slušnosti,“ uvedla lídryně ODS Eva Decroix.

Reakce místních politiků průběžně doplňujeme, jakmile se je podaří získat.

„Je to vyjádření občana nespokojeného s místní politikou. Mohl to říci kultivovanějším jazykem“, uvedl místopředseda ANO Pelhřimov Martin Kukla.

O pelhřimovském sporu o dobré mravy čtěte více také zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů