Právník Homolka: Klientů se dotkly výroky představitelů Jihlavy

Právník Jaroslav Homolka hájí zájmy sedmnácti sousedů z blízkého sousedství Horácké arény. Na Stavební úřad již dorazily námitky sousedů podané právníkem Homolkou k demoličnímu výměru, zároveň začíná hledání shody sousedů se zájmy města na výstavbě multifunkční arény.

„Ještě minulý týden se snažili klienti na jednání s manažerem pro výstavbu o dohodu, po bezvýsledném jednání mě požádali o právní pomoc,“ uvedl právník Homolka.

Sousedům z Tyršovy ulice vadí i nepříliš štastné výroky představitelů města. „Především výrok náměstka Popelky, který označil jednání mých klientů za klukovinu vyvolal negativní odezvu v očích klientů a působí hodně negativně při snaze o dohodu. Zarážející na celém výroku je i to, že byl učiněn ještě předtím, než se pan Popelka s námitkami vůbec seznámil. Mě ovšem tento výrok nepřekvapil, neboť to jen dokresluje, jak vedení města pohlíží na problémy občanů. Pokud je ochrana zdraví obyvatel klukovina, pak asi máme každý jiné hodnoty,“ sdělil Homolka.

Sousedům z Tyršovy ulice vadí i prezentace problému nekomunikace obyvatel, které nikdo z města neinformoval o nových okolnostech při žádosti o demoličním výměru.

„Zaznamenal jsem, že vedení města mělo s obyvateli Tyršovi ulice intenzivně o průběhu demolice a výstavby HMA komunikovat. Toto klienti striktně odmítají. O průběhu prací s nimi nikdo nekomunikoval. Pokud ano, vědělo by vedení města, že s pracemi ve večerních hodinách, o víkendu a svátcích klienti nesouhlasí,“ upozornil právník Homolka.

.Jak právník Homolka, tak i manažer výstavby Horácké arény David Beke avizují zájem o smírné vyřešení celého problému s hlukem smírnou cestou. „Vyčkáme návrhů města a zaujmeme k nim stanovisko,“ uzavřel Homolka.

Město Jihlava jako investora ale tlačí čas. Převážnou část demoličních prací by radnice ráda stihla v době dovolených a školních prázdnin, kdy je většina studentů mimo školní budovy v sousedství multifinkční arény.

O námitce systémové podjatosti čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů