Raiffeisenbank vyhodnocuje aktuální situaci věřitelů úzkokolejky

Prvoinstanční soud v Českých Budějovicích bude znovu rozhodovat o procedurálním postupu v případě rok starého návrhu předbalené reorganizace předloženém už před rokem tehdejším předsedou správní rady Jindřichohradeckých místních drah Borisem Čajánkem.

Zdá se pravděpodobné svolání schůze věřitelů někdy v podzimním termínu, kdy rozhodnutí o osudu Čajánkova reorganizačního plánu bude jedním z pravděpodobných bodů schůze. Klíčový pak může být postoj Raiffeisenbank, která uplatnila pohledávky za víc než šestapadesát milionů korun.

„Raiffeisenbank vyhodnocuje současnou situaci a nadále bude postupovat s ohledem na další vývoj insolvenčního řízení JHMD s cílem dosažení co nejvyššího možného uspokojení věřitelů,“ uvedla mluvčí banky Tereza Kaiseršotová.

Podle informací Občasníku Raiffeisen bank zprvu souhlasila, později ale odvolala souhlas s reorganizačním plánem navrženým loni na podzim právě Borisem Čajánkem.

Jindřichohradecké místní dráhy pod vedením majoritního akcionáře Borise Čajánka ještě na jaře deklarovaly neustále snahu provoz na drahách obnovit, podle insolvenční správkyně šlo pouze o verbální snahu (a deklarovanou aktivitu v době před jednáním prozatímného věřitelského výboru), nikoliv o snahu skutečnou, neboť prozatímní věřitelský výbor například odsouhlasil postup přes dceřinou společnost dlužnice již na svém jednání 30. 3. 2023, ale dlužnice nebyla dlužnice schopna několik měsíců ani předložit úplné podklady pro podání žádosti o povolení provozovatele dráhy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů