Rezignoval zastupitel Šajnar (ANO), na řadě je Neckář pak Pituch

Ex-zastupitel Jihlavy Erik Šajnar

Podle informací Občasníku rezignoval na zastupitelský mandát v jihlavském zastupitelstvu MUDR. Erik Šajnar. Náhradníkem na jeho post je podnikatel Miloslav Neckář. „Zvažují přijetí zastupitelského mandátu, brzy se rozhodnu,“ sdělil Miloslav Neckář.

V případě nezájmu podnikatele Neckáře o zastupitelský mandát je dalším v pořadí Dalibor Pituch.

 

 

Vyjádření MUDr. Erika Šajnara k rezignaci na funkci zastupitele města Jihlavy

Dne 6. 4. 2016 jsem podal rezignaci na funkci člena zastupitelstva města Jihlavy.

Předem bych chtěl říct, že moje rezignace nemá žádný politický podtext, nadále zůstávám členem hnutí ANO a budu se podílet na jeho podpoře a propagaci, a budu vykonávat práci pro hnutí jako doposud.

Důvodem je to, že díky soustavnému neřešení špatné situace ve zdravotnictví, jak současnou, tak i minulými vládami, je nejen mnou, ale samozřejmě všemi mými kolegy, vykonávána práce přesčas nad rámec 8 hodin za týden. A to velmi podstatně. Není vůbec výjimečný měsíc, kdy se odpracuje navíc i 50% měsíčního fondu hodin.

Zaměstnavatel by mě samozřejmě dle zákona na jednání zastupitelstva uvolnil, ale bylo by to opět jen na úkor toho, že by některý z mých kolegů musel být v práci přesčas, protože jinak by hrozilo, že dojde k omezení rozsahu péče o pacienty. Tato situace aktuálně bude ještě nejméně několik měsíců trvat.

Druhou možností by bylo opakovaně se omlouvat z jednání zastupitelstva a oslabovat klub a jeho pozici při hlasování.

Ani jedna z těchto možností mi nepřišla správná, proto po důkladném zvážení, jsem rezignoval na funkci člena zastupitelstva. Funkci bych vykonával polovičatě, a proto jsem zvolen nebyl.

MUDr. Erik Šajnar

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů