ŘSD musí najít rychlou náhradu za Centrální dispečink odtahů

Motoristé platí státu za užívání silnic a dálnic nemalé poplatky v podobě mýta a elektronických dálničních známek. Od státu právem očekávají adekvátní péči v podobě přednostní údržby sjízdnosti placených úseků silnic a dálnic.

Každé nepojízdné vozidlo na dálnici nebo rychlostní komunikaci tak může vytvořit překážku plynulosti silničního provozu. Odstraňování překážek silničního provozu měl řešit Centrální dispečink odtahů. Veřejnou zakázku na Centrální dispečink odtahů ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nepravomocně zrušil.

Auto abschleppen lassen: Wie teuer wird es?

Odstraňování překážek silničního provozu na úřední výzvu Policie České republiky dnes pro Ředitelství silnic a dálnic zajišťují smluvní partneři. Každý na svém určeném úseku. Vybraná odtahová služba musí garantovat dojezd na místo zásahu ve stanoveném časovém intervalu. Smluvní vztah mezi správcem komunikace a vybranými partnery končí během pár měsíců.Co bude dál? To se neví.

Motorista v nouzi se může obrátit i na svou asistenční službu, která mu vyšle pomoc v podobě odtahové služby. Smluvní ceny za tyto služby jsou podle ceníku pojišťoven, který je beze změny už několik let. V mimopracovní době asistenční služby horko těžko shání odtah pro motoristu v nouzi. Rychlý zásah a pomoc v nouzi je snem každého motoristy, realita je často jiná. Asistenční služba vyhledává volnou smluvní odtahovou službu ochotnou vyjet k zásahu. Nízké smluvní ceny nejsou pro odtahové služby žádnou velkou motivací k výjezdu. Motorista u nepojízdného vozidla si zkrátka počká, až asistenční služba vyřeší jeho nepojízdné vozidlo jako obchodní případ.

Stát bude muset rychle vymyslet náhradu za Centrální dispečink odtahů, který měl řídit odstraňování nehod a nepojízdných vozidel jako překážek silničního provozu. Současný systém úředního odstraňování nehod může fungovat dál jen po smluvní dohodě se současnými partnery. Ovšem růst nákladů především v podobě mzdových nákladů pracovníků pohotovostních odtahových služeb a pohonných hmot si vyžádá úpravu smluvních cen správce komunikace a odtahových služeb. Pro vymýšlení náhradní řešení je prostor maximálně v řádu týdnů až jednotek měsíců. Něco se musí stát stůj co stůj.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů