Škola zasažená šikanou představila zřizovateli okamžitá krizová opatření

Vedení jihlavské školy zasažené šikanou dostalo podle informací Občasníku podporu dětí z druhého stupně. Děti podpořili vedení školy s tím, že jim je ve škole hezky a nic se jim neděje. I jejich rodiče stojí za vedením školy. „Potěšilo nás to a velmi motivovalo pro další práci, “ řekla zástupkyně ředitelky školy Markéta Pfeiferová.

Na jihlavském Magistrátu se vedou poměrně intenzivní jednání o dalších opatřeních na základní škole zasažené šikanou ve vyšších ročnících. Náměstek primátora pro oblast školství Richard Šedivý už dříve vyjádřil důvěru ředitelce školy s tím, že nemá touhy ji odvolat z funkce (více zde).

Škola bude aplikovat celosvětově uznávanou metodu „Kiva Kuomo“, což se dá přeložit do češtiny jako „pěkná škola“, kdy pěkné prostředí školy vzniká ze spolupráce dětí, rodičů a zaměstnanců školy. Šikana se obvykle odehrává skrytě před zraky učitelů v dětském kolektivu, kdy se děti nejčastěji svěří rodičům o nepěkných zážitcích ze školy. Pak už je věcí dobře nastavené spolupráce rodičů a školy na vyřešení problémů s šikanou.

Okamžitá opatření školy spočívají v posílení dohledu učitelů na chodbách a v konkretních třídách, zlepšení komunikace s rodiči i preventivní programy včetně Policie ČR.

„Jsme vázáni nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR), takže nemůžeme sdělovat konkrétní údaje o projevech šikany,“ uvedla zástupkyně ředitelky Markéta Pfeifrová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů