Spasitel úzkokolejky se na jihočeském hejtmanství dosud neobjevil

Zatím žádný zájemce neprojevil zájem o spolupráci s Jihočeským krajem na znovuobnovení provozu úzkokolejné dráhy Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň.

„Byl jsem v práci i mezi vánočními svátky a žádná jednání na toto téma jsem neměl,“ uvedl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro dopravu Antonín Krák.

Provoz úzkokolejky stál Jihočeský kraj ročně asi dvaatřicet milionů korun, po krachu provozovatele úzkokolejné dráhy Jihočeský kraj vypověděl smlouvu o dopravní obslužnosti a nasadil vlastní autobusy. Ušetřil dvacet milionů korun.

Počátkem prosince vyslovili zájem o zachování turistického provozu starostové měst a obcí dotčených předmětnou regionální dráhou, kteří vyslovili zájem provoz na regionální dráze zachovat, a to pro nejbližší období alespoň v rozsahu pravidelné turistické linky.

Insolvenční správce zkrachovalé dopravní společnosti Jindřichohradecké místní dráhy se zúčastnil jednání se starosty měst a obcí dotčených předmětnou regionální dráhou, kteří vyslovili zájem provoz na regionální dráze zachovat, a to pro nejbližší období alespoň v rozsahu pravidelné turistické linky.

K datu 2.10.2022 Jindřichohradecké místní dráhy pozbyly bezpečnostní osvědčení provozovatele dráhy, k datu 17.10.2022 bezpečnostní osvědčení dopravce. Drážním úřadem je vedeno správní řízení o odnětí licence pro provozování drážní dopravy.

Bez osvědčení provozovatele dráhy není možné v průběhu insolvenčního řízení dráhu na tratích Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň provozovat. Tato situace neumožnila insolvenčnímu správci zkrachovalé dopravní společnosti reálně otevřít jednání s Jihočeským krajem a Krajem Vysočina o navázání smluvních vztahů, jejichž předmětem by byla služba přepravy cestujících osobní drážní dopravou, ať už v jakémkoli rozsahu či formátu pro rok 2023.
Pan náměstek Krák v textu píše, že byl v práci, ale žádné jednání neměl. Škoda, že nečte dopisy. Nebo jim nefunguje podatelna. Mám totiž informaci od zájemce, který chce už letos v sezóně jezdit, že posílal panu náměstkovi v prosinci dopis s nabídkou jednání, na který mu dosud nikdo neodpověděl.

AKTUALIZOVÁNO: Starosta Nové Bystřice a bývalý jihočeský hejtman v reakci na informace Občasníku uvedl: „Pan náměstek Krák v textu píše, že byl v práci, ale žádné jednání neměl. Škoda, že nečte dopisy. Nebo jim nefunguje podatelna. Mám totiž informaci od zájemce, který chce už letos v sezóně jezdit, že posílal panu náměstkovi v prosinci dopis s nabídkou jednání, na který mu dosud nikdo neodpověděl.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů