Spor o galvanovnu: Odvolala se obec Rantířov i občané

Střet záměru podnikatelské prosperity s veřejným míněním v Rantířově kolem stavby galvanovny pokračuje.  Jihlavský stavební úřad vydal stavbě galvanovny dodatečné stavební povolení.

„Obec Rantířov odvolání podala, k probíhajícímu řízení nemůže úřad podávat bližší informace,“ sdělil mluvčí jihlavského Magistrátu Radek Tulis.

Podle informací Občasníku jsou podána dvě odvolání: občanů Rantířova a obce Rantířov.

Občanské odvolání namítá nesoulad záměru provozu galvanovny s územním plánem obce Rantířov. V územním plánu je plocha galvanovny definována jako „drobná výroba“ – tento pojem není žádným zákonem definován. Podle názoru občanů neměl stavební úřad v dané lokalitě povolit výrobu, která má charakter strojírenské a chemické výroby.

„Přípustný je rozvoj drobné výroby, ale ne výroby strojírenské!,“ stojí v odvolání občanů Rantířova.

Odvolání občanů Rantířova je zároveň stížností na podjatost vedoucího jihlavského stavebního úřadu Michala Jarco. Podle obyvatel obce stojí viditelně na straně investora galvanovny.

Podle odvolání obce Rantířov se stavební úřad mylně domnívá, že veřejný zájem je dokázán kladnými stanovisky veřejných orgánů, ke kterým se však realizací dotčení občané Rantířova a tedy reálná veřejnost nemohli vyjádřit.

Občané Rantířova i obecní úřad se v podaném odvolání dožadují zrušení dodatečného úředního povolení v plném rozsahu.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů