Spory na úzkokolejce: Gepard Express si přiveze vlastní vozidla !

V letní sezóně se na jindřichohradecké úzkokolejce patrně objeví historické vozidla Klubu přátel jindřichohradeckých úzkokolejek.

Podle informací Občasníku zadlužená společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a.s., nedostála své nabídce učiněné firmě Gepard Express na základě jednání s Jihočeským krajem a Krajem Vysočina a nepronajala ve stanovené lhůtě dohodnutá kolejová vozidla za podmínek učiněných v nabídce.

Případný pronájem kolejových vozidel pak zadlužená firma podmiňovala celou řadou obtížně splnitelných podmínek jako například:


– zákaz samostatného vyřizování reklamací cestujících

– zákaz vyjadřování se do médií a na sociálních sítích

– zákaz užívání značky Gepard Express

– zákaz používání firemních úborů našimi zaměstnanci


Podle informací Občasníku bude mít firma Gepard Express objednaná vozidla k dispozici od prvního června, vyjet na trať může nejdříve po podpisu smluv s Jihočeským krajem i Krajem Vysočina. Podpis smluv se dá očekávat v polovině června.

Stále není jasné, zda-li jihočeská úzkokolejka vůbec obdrží povolení Drážního úřadu k provozování veřejné dopravy. V případě realistického scénáře očekává povolení k provozování drážní dopravy sníženou rychlostí. Drážní úředníci ale mohou trať úzkokolejky uznat jako neprovozuschopnou a nařídit odstranění nedostatků, které by si vyžádalo i několik měsíců zpoždění.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů