Spory o úhradu provozní ztráty úzkokolejky Krajem Vysočina trvají

Úzkokolejná dráha z Jindřichova Hradce přes Kamenici nad Lipou do Obrataně plní svou roli v systému dopravní obslužnosti Kraje Vysočina. Každoročně by se podle platné smlouvy měly uzavírat dohody o úhradě provozní ztráty, což se podařilo v patnácti případech od roku od roku 2009.

Aktuality

Kraj Vysočina i Jindřichohradecké místní dráhy jsou vázány smlouvou o každoročním nájezdu vozidel ve výši nejméně padesáti tisíc vlako kilometrů po dobu nejméně dvanácti let (alespoň do roku 2026). Metodika přípravy finančního modelu a ročního výkazu nákladů a výnosů z přepravní činnosti je dána dohodou Ministerstva dopravy a jednotlivých krajů České republiky.

Od ledna 2019 trvají mezi Kraje Vysočina a Jindřichohradeckými místními drahami spory o úhradu provozní ztráty. Jindřichohradecké místní dráhy nyná usilují o uzavření smírčí dohody s Krajem Vysočina, ve kterém bude dosaženo uhrazení nedoplatku ve výši rozdílu mezi vykázanou výší prokazatelné ztráty včetně přiměřeného zisku a uhrazenými zálohami za období 2010–20. Celkově jde o částku 35,7 mil. Kč (bez úroků z prodlení).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů