Stát vybírá partnery pro likvidaci nehod na D1. Těžká technika podmínkou

Nehody velkých vozidel na  dálnici D1 znamenají velké starosti. Motoristé nemohou v kolonách  čekat, až nějaká zprostředkovatelská kancelář nebo asistenční služba stanoví nejnižší cenu za provedené práce a vybere z nabídek odtahovou službu k likvidaci následků autonehody.

Současnost nehod na D1: kdo odtáhne nejlevněji?

Někdy jsou k autonehodám na dálnici povolávány odtahové firmy bez ohledu na technické možnosti firmy, kapacitní zajištění pracovníky a certifikátem potvrzené jejich profesionálních znalosti. Tímto způsobem je zcela ignorován správce komunikace (stát) a policie a jejich požadavky na likvidaci následků nehod. Odtahová firma odveze vrak vozidla a o zbytek se nestará. Výměna svodidel a dalších poškozených částí komunikace je ponechána na bedrech správce komunikace. A uhradí ho daňový poplatník.

fb

Ilustrační foto: Autojeřáb je u nehod častou nezbytností

Budoucnost nehod na D1: kdo má těžkou techniku?

Ve výběrovém řízení stát (přes Ředitelství silnic a dálnic) vybírá partnery pro situaci, kdy následky dálniční autonehody musí likvidovat stát. Obvykle je to v případech, kdy zdravotní stav řidiče neumožňuje jeho aktivní roli při likvidaci autonehody. Zvláště na Vysočině musí těžká technika být schopná samostatné likvidace následků nehody za každého počasí. Nelze čekat, „až cestáři uklidí a zprovozní dálnici, pak tu bouračku odvezem“. Po dálnici běžně jezdí i čtyřicetitunové soupravy, které při nehodě končí mimo vozovku. Obvykle tato monstra zasahují částí do vozovky. Pak je nezbytností těžká vyprošťovací technika.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů