SVAK Jihlavsko chce od Luk nad Jihlavou šestadvacet milionů, městys je ale nemá

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko předložil Lukám nad Jihlavou výzvu k zaplacení (vrácení) částky 25 917 690,96 Kč. „Jde o vrácení osmnácti milionů, které nám zaplatili v majetkovém vypořádání plus úroky,“ uvedl starosta Luk nad Jihlavou Martin Dvořák (Pro Luka).

Zaplacení požadované částky je pro třítisícový městys doslova likvidační.

Luka nad Jihlavou ale nemohou výzvě SVAKu Jihlavsko vyhovět, neboť peníze investovaly do rozvoje a oprav vodohospodářského majetku na svém území. Splnění takového nemravného požadavku by pro Luka nad Jihlavou bylo velkou zátěží a ochromilo fungování městyse.

Od ukončení členství Luk nad Jihlavou ve Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko dne 31.12. 2014 totiž SVAK neplatí Lukám nad Jihlavou žádné finanční prostředky k financování investic do vodohospodářského majetku, ač tento dále užívá a bere z něj prospěch.

SVAK Jihlavsko zpochybnil tvrzení o investicích Luk nad Jihlavou do rozvoje a oprav vodohospodářského majetku. Upozornil na to, že předmětem soudních sporů je z podstatné části majetek v jeho vlastnictví, ve vztahu k němuž nemohla Luka nad Jihlavou ničeho vynaložit.

Podle SVAKu Jihlavsko Luka nad Jihlavou nerespektují pravidla obsažená ve stanovách, popírají své povinnosti související se zánikem členství, odmítají uzavřít navržené smlouvy a nevyvíjí žádnou aktivitu vedoucí k majetkovému a finančnímu vypořádání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů