Velička (ODS) skončil v představenstvu České komory architektů

Představenstvo České komory architektů (ČKA) si na svém prvním zasedání po valné hromadě uskutečněné 17. dubna zvolilo jako svého předsedu architekta Jana Kasla, který tak potvrdil mandát a pokračuje ve funkci zastávané od dubna 2019.

Prvním místopředsedou se stal Petr Lešek, druhým místopředsedou David Hlouch. Komora bude i nadále pokračovat v nastavených dlouhodobých prioritách.

Podle informací Občasníku již nebyl zvolen do představenstva České komory architektů velkomeziříčský radní a předseda místní ODS Petr Velička. Velička působil v představenstvu České komory architektů od dubna 2015.

„Pan Velička ani být zvolen nemohl. Podle stanov se volí na tříleté období a může být zvolen maximálně dvě období po sobě. Takže teď musí mít pauzu, další období může opět kandidovat,“ vysvětlila mluvčí Komory Tereza Zemanová.

Velička působil jako sekretář architektonické soutěže na rekonstrukci náměstí ve Velkém Meziříčí, dnes prosazuje pokračování soutěže formou jednání s představiteli vítězného návrhu.

Svou činnost ČKA i v dalším období soustředí na čtyři akcentované základní oblasti – poskytování servisu svým členům, propagaci profese architekta a kvalitní architektury, ochranu veřejných zájmů a péči o kvalitu vystavěného prostředí a spolupráci v rámci ČR i na mezinárodním poli.

Komora bude současně pokračovat ve své zásadní činnosti stanovené zákonem, a to připomínkování právních předpisů důležitých pro výkon profese. Stěžejní je přitom proces rekodifikace stavebního práva.

Česká komora architektů se také zaměří na metodickou podporu architektonických soutěží a veřejných zakázek. Komora bude rovněž pokračovat v pořádání soutěžní přehlídky české architektury Česká cena za architekturu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů