Senátní volby změří popularitu senátora Vystrčila i vládních opatření

Senátní volby na Jihlavsku nastaví zrcadlo vládní politice Petra Fialy. V druhém kole se senátorovi Vystrčilovi postaví Jana Nagyová (ANO). Druhé kolo tak bude o tom, zda-li popularita a obliba senátora Vystrčila převáží nad nespokojeností s vládní politikou posledních měsíců.

Opozice nepochybně vyzve své voliče, aby svou nespokojenost ukázali v druhém kole senátních voleb. Nervozita vysočinské ODS roste od demonstrací na Václavském náměstí, kde účast byla podstatně vyšší než pár desítek voličů.

O Miloši Vystrčilovi se mluví i jako o vhodném kandidátovi pro prezidentské volby. Vystrčil se dosud nevyjádřil, zda-li bude kandidovat na Hrad. I o tom do jisté míry rozhodne druhé kolo senátních voleb na Jihlavsku.

Proti Vystrčilovi kandidoval místopředseda strany Právo, respekt, odbornost (PRO) Tomáš Nielsen, který jako právník úspěšně napadl u soudu proticovidová opatření vlády Andreje Babiše. Jako oběť vládní politiky Petra Fialy se tváří i Jana Nagyová, spoluobžalovaná Andreje Babiše v kauze „Čapí hnízdo“.

Střet o výsledek v druhém kole senátních voleb se dá očekávat především v Telči jako rodném městě Miloše Vystrčila. V Telči podporuje senátora Vystrčila i dosavadní starosta Vladimír Brtník.

Druhé kolo senátních voleb nepochybně ovlivní i místní politiku v Jihlavě jako metropoli Vysočiny. Kdo vyjádří podporu senátorovi Vystrčilovi v druhém kole místních voleb, může se na oplátku těšit na sympatie občanských demokratů při sestavování nové koalice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů