VÍME PRVNÍ: STAN ukončil spolupráci s Fórum Jihlava. Co nová koaliční smlouva?

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ukončili spolupráci s uskupením Fórum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou.

V minulosti Starostové a nezávislí poskytli uskupení Fórum Jihlava právní subjektivitu a spolu s ODS, KDU-ČSL a „malou“ koalicí Žijeme Jihlavou! (TOP09, Zelení a Piráti) vytvořili koalici ve vedení krajské metropole Vysočiny.

Po lednové rezignaci předsedy STAN Jihlavsko Libora Kuchyni na post neuvolněného radního města (více zde) a později i na mandát zastupitele (dokument zde) ohlásila primátorka Karolína Koubová kandidaturu jako volební lídryně nového volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ (PiFo). Kuchyňu označila za příliš ambiciózního mladíka (více zde).Po lednové rezignaci předsedy STAN Jihlavsko Libora Kuchyni na post neuvolněného radního města (více zde) a později i na mandát zastupitele (dokument zde) ohlásila primátorka Karolína Koubová kandidaturu jako volební lídryně nového volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ (PiFo). Kuchyňu označila za příliš ambiciózního mladíka (více zde).

Pro primátorku Karolínu Koubovou usnesení o ukončení politické spolupráce Starostů a nezávislých znamená nepříjemnou komplikaci při jednáních o nové koaliční smlouvě. Ta by měla být uzavřena v březnu na jednání koaličních partnerů.

Po usnesení Starostů a nezávislých o ukončení spolupráce se z primátorky Karolíny Koubové a její party stala skupina jednotlivců, kteří ve vedení města působí jen sami za sebe.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů