Veřejná doprava Vysočiny: Železnice nebude páteřní dopravou

dopravní provozPodle informací Občasníku nepočítá současné vedení Kraje Vysočina s železniční dopravou jako páteřní dopravou na Vysočině. Důvodem jsou velké protarifovací ztráty v tomto případě. Je navrhováno, aby se v prvním kole přistoupilo k integraci linkové dopravy v Kraji Vysočina, a neintegrovala by se drážní doprava v kraji. Systém by byl připraven tak, že by umožňoval plynulou integraci do systému, v případě jakékoli změny ze strany Českých drah.

Kraj Vysočina je limitován rokem 2019 a musí být vysoutěžena především linková doprava. V rámci návrhu bude nově počítáno se stávající dopravní obslužností na dráze.

Na zpracovanou variantu plánované dopravní obslužnosti Kraje Vysočina byla vypracována ekonomika, která neodpovídala zadání na stávající finanční prostředky. Z tohoto důvodu zpracovatel dostal zadání upravit varianty a zpracovat variantu ve stávajících finančních prostředcích, plus finanční prostředky, které Kraj Vysočina vynakládá v rámci ostatní dopravní obslužnosti (470 mil. Kč + ODO).

fb

Podle informací Občasníku je velmi těžké se stávajícími finančními prostředky splnit všechny požadavky vyplývající ze zadání veřejné dopravy v kraji Vysočina (např. víkendové spoje). Dalším problémem je  dodržování určitých zákonů při tvorbě materiálů (např. školský zákon).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů