Vicehejtmanka Vysočiny Hajnová: Můžeme se účastnit besed o větrné energie, když nás obce pozvou

V mnoha obcích Vysočina se pořádají veřejné besedy obyvatel s možnými investory. Investoři jako ČEZ obnovitelné zdroje nebo WEB energie vysvětlují obyvatelům problematiku investic a přípravy výstavby větrných elektráren.

Častým dotazem obyvatel je pak neúčast představitelů Kraje Vysočina, u obyvatel vzniká dojem „že je v tom Kraj Vysočina nechal“. Vicehejtmanka Vysočiny Hana Hajnová (Piráti) vysvětlila důvod neúčasti na besedách: Kraj Vysočina jednoduše na besedu nikdo nezval.

1. Obec Velká Losenice podepsala s ČEZ obnovitelné zdroje smlouvu na
výstavbu čtyř větrných elektráren při hranici katastru s obcí Nové Dvory. Nové Dvory mají nabídku na další tři. Co na to říká Kraj Vysočina?

To samé, co všem potenciálním investorům v území: doporučujeme investorovi poslat žádost o předběžnou informaci ohledně charakteru území z pohledu životního prostředí a obcím, aby dobře zvažovaly smluvní podmínky, ke kterým se zavazují.

Plánuje se vedení Kraje Vysočina účastnit besed s občany obcí?

Pokud o to obce budou stát a pozvou nás, účastnit se můžeme. Nicméně zatím nás, podle informací z úřadu, s pozvánkou na tyto besedy nikdo nekontaktoval.

Kdy začne vedení Kraje Vysočina vysvětlovat obyvatelům Vysočiny
přístup k investorům?

K problematice obnovitelných zdrojů energie a stávající legislativy pořádáme pro starosty obcí a regionální partnery 7. června speciální pracovní konferenci. Přístup k investorům je plně v kompetenci obcí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů